Pagini

sâmbătă, 26 iunie 2010

Cele două turnuri

Turn din Berlin, vreau să te iau de ultimul suspin.  
Vreau să te iau cu mâinile de mim  
Şi să te duc în camere ce te trimit
Înspre afară.
  
Turnul din Copenhaga suferă de frig.
Tânărul rus doreşte-o cană goală pe deplin.
Eu mă las în braţele ei.  
Eu mă las în amintirile ei..
Şi-ale tuturor.
Ale lor,
Ale mele,
Ale lor,
Ale mele iar.

Şi cred c-o să trăiesc într-un pahar
Tu, toartă-ncolăcindu-te,
Mă vei ucide, poate, iar (x8)

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

o mare

un om singur pe o insulă mănâncă înghețată la cornet un om singur pe o insulă repară un ochean defect china e tot mai aproape boabele de ore...