te supui
faci ochii mari
te trânteşti pe pat
şi aştepţi
nu scoţi o vorbă
asta ar fi cea mai mare greşeală iar tu
nu eşti ultimul
nătăfleţ
tremuri puţin
neştiind ce-o să se mai întâmple şi de data asta
cu ochi rugători acum
ai vrea să-i spui ceva important
nu mai e timp
niciodată n-a fost
se va ridica şi va pleca
înainte-ţi va zâmbi şi va spune
ne mai vedem
asta voiai să-mi spui şi tu, nu-i aşa?
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu